Co jsou to nízkoenergetické domy
Ostatní Inzerce 0 Comments

Co jsou to nízkoenergetické domy?

Ať už si plánujete postavit vlastní domeček nebo se jen zajímáte o co, co se děje na trhu s nemovitostmi, v každém případě jste se už asi setkali s nízkoenergetickými domy. Nabízí se otázka, co to vlastně jsou tyto nízkoenergetické domy? Jejich stavbou se zabývá firma ORCAN GROUP s. r. o., pojďme si však říct, co to nízkoenergetické domy jsou, abyste firmu o jejich postavení mohli požádat.

Co je to nízkoenergetický dům

Aktuálně si mohou lidé postavit opravdu celou řadu nejrůznějších nemovitostí. V nabídce je právě i nízkoenergetický dům na klíč. Pokud hovoříme o nízkoenergetických domech, hovoříme o budovách, které jsou definovány jasnou spotřebou energie k vytápění interiéru. Tato spotřeba energie činí 50 kWh. Díky takto stanovené spotřebě jsou nízkoenergetické domy ty, které vám uspoří hromadu peněz, jež byste jinak zaplatili za elektřinu.

Jak vypadá nízkoenergetický dům

Aby mohlo dojít k tak nízké spotřebě energií, musí být nízkoenergetický dům dobře postaven. Například musí být dobře zateplen. Zateplení nízkoenergetických domů se týká jejich obálky, také oken a dveří, taktéž půdy nebo střechy či základů.

Kromě toho jsou nízkoenergetické domy i domy, které využívají k vytápění obnovitelné zdroje energie. V tomto případě jsou obnovitelné zdroje to jediné, díky čemu vše v domácnosti funguje, není to jen doplňkové opatření, jako tomu bývá u mnohých rodinných domů.

V případě nízkoenergetického domu jsou také splněny nároky na vzduchotěsnost. I díky tomu ostatně odpovídají domy stanoveným hodnotám.

Nízkoenergetické domy nejsou pasivní domy

Mnozí lidé si však nízkoenergetické domy pletou s pasivními domy, ale nejedná se v tomto případě o jednu a tu samou věc. Pasivní domy jsou domy, ve kterých se pouze využívá teplovzdušné vytápění, které je spojené s rekuperací vzduchu i tepla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.