Kvalitní střecha je základem každého bydlení. Nejde pouze o estetickou součást dané nemovitosti, ale hlavně o praktickou věc. Pokud neprší skrze střechu, vaše domácnost bude neustále suchá, a o to jistě každému jde.

Plánujete-li rekonstrukci střechy, popřípadě uvažujete-li o nové výstavbě, možná se vám bude hodin následující katalog střech, s nimiž v rámci realizace lze počítat.

Pálené a betonové tašky

Pálenou tašku není asi třeba jakkoliv zdlouhavě představovat. Jsou vyrobeny z ekologických materiálů, respektive z keramické hlíny. Jejich povrchová úprava může být ve stylu engoba, kdy je docíleno nejrůznějších barevných odstínů. Výjimkou není ani výrazný lesk skrývající se pod pojmem glazura.

Cenově dostupnějším řešením je betonová taška, která má trochu vyšší hmotnost, dokáže však plnohodnotně nahradit tašku pálenou.

Dejte přednost staré době

Jestliže to charakter vaší stavby dovoluje, můžete se zaměřit na cenově náročnější břidlici. Přírodní materiál černé nebo šedé barvy. Padne-li volba na štípanou břidlici s nepravidelnými tvary, vězte, že vám ji budou závidět všichni sousedé.

Plechová střecha

Jednou z možností jsou také plechy nabývající nejrůznějších podob a barevných odstínů. K oblíbenému sortimentu patří plechové skládané krytiny či plechové falcované krytiny. V tomto směru si lze vybírat i z konkrétního typu materiálu, ať už je to hliník, měď či nerez.

stresni krytina

Ve výčtu oblíbených střešních krytin lze samozřejmě ještě pokračovat. V prodejních katalozích se setkáte s touto nabídkou.

  • Vláknocementové šablony
  • Plastové krytiny
  • Asfaltové pásy
  • Krytiny z ryze přírodních materiálů
  • Bitumenové střešní šindele

Abyste si nepropustnost daného materiálu skutečně pojistili, nezapomeňte pod střešní krytinu aplikovat i vhodné fólie. Ty vás zachrání například v okamžiku, kdy vám praskne taška a voda má tendenci prodírat se do domu.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Toa55).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

One thought on “Ideální střešní krytina

  • Veronika

    Dneska je na trhu tolik možností střešní krytina, že stojí opravdu za úvahu, pro jakou střešní krytinu se rozhodnout. U nás doma jsme se rozhodli pro plechovou střešní krytinu. Velice jednoduchá krytina, nezatěžuje barák a můžete si ji vybrat v několika barevných variantách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *