automaticka zavlaha
Zahrada Inzerce 0 Comments

Co se skrývá pod pojmem závlahový systém a jaká je jeho životnost?

Automatické zavlažování zahrady bylo něčím, o čem mohli naši předkové jen snít. My ale už snít nemusíme, můžeme si ho dopřát a vyzkoušet na vlastní kůži všechny jeho benefity. Také už se vám nechce běhat s konví po zahradě? Tak pojďte zjistit, co všechno můžete mít.

Co je to automatický zavlažovací systém?

Zavlažovací systém je v nejjednodušší podobě síť trubek a zavlažovačů, které vedou po obvodu zahrady nebo pozemku. Hlavním účelem tohoto systému je zajistit rovnoměrné a cílené zavlažování, které zajistí, že všechny části plochy dostanou dostatek vláhy, a zároveň zabrání plýtvání vodou. Automatické závlahy zahrad patří mezi moderní řešení zavlažování, které šetří čas a peníze. A pokud přece jen bude potřeba některou součást systému vyměnit nebo opravit, seženete ji i online v e-shopu, který se zabývá závlahami zahrad.

Jaká je životnost zavlažovacího systému?

Kvalitní zavlažovací systém obvykle vydrží přibližně 10 let. Tato hodnota se může lišit v závislosti na několika faktorech, jako je používání, povětrnostní podmínky a údržba. Dobře udržovaný zavlažovací systém by měl být i po uplynutí této doby stále funkční, i když může vyžadovat drobné opravy. Při správné údržbě se lze významnějším opravám zcela vyhnout. Pravidelná údržba navíc pomůže zajistit, aby váš systém fungoval efektivně a poskytoval potřebnou vlhkost pro udržení zdravé zahrady. Pokud tedy chcete životnost vašeho zavlažovacího systému prodloužit, dopřejte mu alespoň základní péči, do které patří zazimování, kontrola stavu ventilů, případně revize či výměna hadic.

A co výhody automatického zavlažování?

Výhod automatického zavlažování zahrady je mnoho. Tou nejdůležitější je úspora vody díky rovnoměrnému a cílenému zavlažování, ale také minimalizace odpařování vody při zavlažování a samozřejmě také šetrnější zavlažování trávy a rostlin. Díky tomu, že je systém obvykle schopen regulovat intenzity zavlažování v závislosti na srážkách, je návratnost investičních nákladů poměrně rychlá. Voda, kterou je zahrada zavlažována, je totiž využita velmi úsporně a její množství je tedy minimální. To přináší značnou úsporu času ve srovnání s ručním zavlažováním. Navíc je lze přizpůsobit specifickým potřebám každé jednotlivé oblasti nebo zahrady, a tak dosáhnout optimálního využití každé kapky vody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.