regulace vody
Ostatní Inzerce 0 Comments

Jak dokáže regulace teploty ovlivnit spotřebu domácích topných systémů?

Regulace teploty je jednou z nejzákladnějších funkcí, které jsou v případě topných systémů zásadní. Důvodem tady je, že se mohou problémy s topnými systémy více či méně projevovat právě na tom, že nemůžeme udržet konzistentní teplotu, a proto musíme nárazově přetápět.

Každý takový zásah ale znamená i drobný zásah do naší peněženky. A věřte, že v moment, kdy takový zásah děláte poněkolikáté, tak dokáže opravdu výrazně ovlivnit náklady na vytápění. A také proto se dnes budeme věnovat tomu, jak regulace dokáže dobře zafungovat.

Symbióza mezi vnitřním a vnějším prostředím

Starší topné systémy bohužel nejsou schopné řešit jeden zásadní problém. A tím jsou změny teplot a prostředí, které panuje za okny, kde je problematika měření rozhodně mnohem větší. Díky tomu se tak mohou lidé dostávat do nepříjemných situací s tím, že jsou vystavení extrémním přechodům do zimy a tepla, protože regulátor teploty nedokáže plnit dobře svoji povinnost.

Přitom právě symbióza mezi vnějškem a vnitřkem nemovitosti má být tím, co bude určovat potřebnou intenzitu vytápění. To je samo o sobě prvním důvodem, proč dokáží být moderní systémy i přes svoji pořizovací cenu mnohem efektivnější.

Regulace vody po jemných dávkách

Dalším problémem, který standardně mají staré topné systémy, je přímo potíž s tím, že nejsou samy o sobě schopny dodržovat neustálé topení v konkrétních hodnotách. Naopak fungují tak, že jednoduše rozpálí místnost jednorázově, a následně ji potom nechávají vychladnout. Naopak regulátor konstantní teploty vody je něčím, co pracuje v opačném gardu. Mezi hlavní přednosti patří to, že se voda neustále dohřívá po jemných vlnách. Díky tomu tak můžete hodně ušetřit.

Jaká je efektivita oproti nárazovému vytápění?

Nenechte se mýlit tím, co se může zdát na první pohled jako správná odpověď! Nárazové vytápění sice netopí neustále, ale naopak dokáže spotřebovat spoustu energie naráz. Naopak samotné udržování teploty vody v radiátorech je něčím, co funguje v opačném gardu. Úspora, kterou může tato technologie generovat, se přitom pohybuje i kolem třiceti procent!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.