Vybavení Inzerce 0 Comments

Jaké jsou možnosti montáže venkovních rolet?

Venkovní rolety představují řešení pro každého, kdo pro okna ve svém domě či bytě hledá řešení, které mu poskytne možnost zatemnění a ochrany před slunečním zářením. Zároveň získáte tepelnou izolaci a akustickou ochranu oken před povětrnostními vlivy. Všechny tyto požadavky předokenní rolety více či méně splňují. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a nemožnost naklápět jednotlivé lamely dle potřeby tak jako žaluzie. Pokud vaše požadavky splňují, je na místě promyslet konkrétní způsob montáže, její možnosti jsou shrnuté v následujícím textu.

Kam umístit roletový box?

Zásadní otázku při montáži venkovního roletového systému lze formulovat jednoduše: „Kam umístit roletový box?“. Možností je několik, záleží jen a pouze na vašich požadavcích a možnostech.

Nejjednodušším způsobem, jak venkovní rolety nainstalovat je tzv. přiznaný box. Jedná se o řešení, které nevyžaduje de-facto žádné úpravy stávající fasády, montáž se provádí přímo na vnější omítku. Jedná se způsob, který bývá preferován pro dodatečnou montáž na stávající budovy. Nevýhodou je fakt, že box může kazit vzhled domu.

Druhou možností je montáž roletového boxu pod omítku, ta zajistí, že systém splyne s domem a odpadají tedy designové problémy. V tomto případě je potřeba s montáží zaomítacího boxu počítat již při plánovaní stavby nebo rekonstrukce. Na stávajících budovách lze montáž realizovat pouze za cenu poměrně výrazných úprav vnější části domu.

Poslední možnost je určená pouze pro novostavby a spočívá v umístění roletového boxu do speciálního stavebního překladu, který má kromě toho, že ukrývá box, i nosnou funkci. Prostor pro box je ovšem přístupný a roletu lze do překladu namontovat kdykoliv.

Pro všechny typy montáže pak můžete volit mezi ručním a elektrickým ovládáním, stejně jako lze volit design lamel. Je tedy zřejmé, že venkovní roleta nabízí mnoho možností, záleží jen na vás, jak si ji přizpůsobíte k obrazu svému!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *