Dům Inzerce 0 Comments

Jaké jsou výhody projektů na klíč? Dům postavíte rychle a bez stresu

Přemýšlíte, že si necháte postavit dům, do kterého si jen nastěhujte nábytek a jinak nebudete mít s jeho stavbou téměř nic společného? Projekty na klíč jsou v České republice velmi oblíbené. Pokud se i vy ještě rozhodujete, zda si stavět dům svépomocí nebo si ho nechat postavit na klíč, shrnuli jsme pro vás jeho největší výhody.

Projekt získáte raz dva

Najít vhodný projekt na klíč není v České republice nic problémového. Projekčních nebo architektonických kanceláří, které katalogové projekty nabízejí, je víc než dost. Nevybírejte si projekt ale jenom s ohledem na peníze. Vyberte si jen kvalitní a ověřené projekční kanceláře. Důležité je, aby se vaší rodině v domě dobře žilo i za deset či dvacet let.

Pokud vám v projektu nevyhovují nějaké drobnosti, nebojte se domluvit s projekční kanceláří na změnách. Pokud ale máte větší výhrady, zkuste hledat vhodnější projekt. Čím více vám bude projekt domu vyhovovat, tím méně se pak zdržíte při stavbě.

Začnete brzy stavět

Některé projekční kanceláře vám poskytnou jen projekt a stavební firmu si už musíte najít sami, jiné jsou schopné rovnou zorganizovat ve spolupráci se svými dodavateli i celou stavbu. Díky projektu z katalogu, který je téměř okamžitě k dispozici, můžete začít stavět hned po získání stavebního povolení. Váš stavebník se pak už o vše postará, vy si budete maximálně vybírat barvu obkladů, podlah nebo oken. Nestane se vám tak, že budete muset z práce odbíhat na stavbu, abyste tam převzali materiál nebo řešili nějaké jiné problémy.

Vyvarujete se chyb

Pokud si stavbu a všechny dodavatele hledáte a organizujete sami, může se vám snadno stát, že dojde na stavbě k nějaké chybě. Někdy to jsou jen malé kosmetické chyby, které vzniknou chybějícím dohledem, ale někdy to mohou být větší nedostatky, jako chybějící elektrické dráty nebo přívod na topení. Nejenže se pak stavba finančně prodraží, ale stojí vás to zbytečné nervy a někdy i zbytečně vynaloženou dovolenou. Při stavbě na klíč je celá stavba pod patronací jednoho stavebníka.

Můžete se stěhovat už za pár měsíců

Pokud při stavbě například zvolíte dřevostavbu, můžete bydlet už za pár měsíců. Pokud zvolíte stavbu domu na klíč z cihel, stavba může trvat déle, ale i tak budete bydlet dříve, než kdybyste vše organizovali ve vlastní režii.

To pohodlí, kdy si do hotového domu nastěhujete jen nábytek, je opravdu skvělý. Pokud se stěhujete do domu, kde ještě není dokončená koupelna nebo jsou některé místnosti stále ve formě holobytu, je to nepříjemné a celé dokončení domu se neustále posouvá.

Zdroj obrázku: Pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.