fruits 3529120 1280
Ostatní Inzerce 0 Comments

Máte doma prostředky, které vám pomohou zvýšit vitalitu?

Představte si na chvíli, že jste se stali lovcem, který se vydal na dlouhou pouť za potravou. Na takto náročnou výpravu se samozřejmě vybavil dostatkem potravy, ale také rostlin zvyšujících jeho výdrž a vitalitu. I my jsme dnes takovými lovci. Jen naše džungle se již trochu změnila. Nic nám ale nebrání se na naše výpravy vybavit také podpůrnými prostředky, které nám pomohou je zvládnout lépe.

Vsaďte na schizandru

Tato rostlina, která je také známá, jako Klanopraška čínská pochází z Asie, kde roste v podobě dřevnaté liány. Patří mezi adaptogeny, které zvyšují odolnost lidského organismu vůči stresu. O jejích excelentních účincích proti únavě a vyčerpání toho bylo napsáno již mnoho. První zmínka o schizandře totiž pochází již z období zhruba 2 000 let před naším letopočtem. Již tehdy si ji sebou nosili lovci, kteří chtěli přinést co největší kořist. Schizandru můžete konzumovat přímo anebo ji využít pro přípravu nejrůznějších posilujících nápojů, čajů anebo marmelád. Konzumovat se dají i její sušené plody.

Elixír života  – goji

Kromě nejznámějšího životabudiče, kterým je bezesporu ženšen, se ke schizandře přidává další rostlina, která nám může pomoci zvládat náročné tempo moderní doby. Je jí Kustovnice čínská známá také pod označením goji. Tradiční čínskou medicínou je tato rostlina považována za spolehlivý prostředek podporující dlouhověkost. Plody goji je možné konzumovat v čerstvé i sušené podobě. Připravit si z nich můžete také posilující čaj. V tom případě, ale sušinu nevyhazujte a zkonzumujte i s čajem. Goji má výbornou nasládlou chuť, která jej předurčuje k použití také do nejrůznějších koktejlů, smoothies a kaší. Využití v kuchyni je opravdu ohromné.

Ženšen, rostlina králů

Ženšen je synonymem pro mužnou sílu. Ne nadarmo jej pánové rádi zařazují do svého jídelníčku i pitného režimu. Ženšen je totiž možné konzumovat v pevné podobě, například si jej nasypat jako prášek do kaše, anebo si vychutnat sílu nápoje, který si z něho připravíte. Ten může být teplý i studený, v závislosti na ročním období. Bez ženšenu si mnozí již vůbec nedokážou představit svůj den. Ženšen je také skvělým zdrojem energie, pokud musíte držet žlučníkovou dietu a nechcete působit vyčerpaně a oslabeně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.