sperkystribrne big 7850
Ostatní Inzerce 0 Comments

Jaké vybavení zvolit do klece, pokud doma chováte ptáky

Ať již doma opeřeného kamaráda máte, nebo si jej teprve plánujete pořídit, rozhodně byste se měli zamyslet nad vybavením, které mu pořídíte do klece, aby se mu v ní lépe bydlelo. Kromě toho, že by měla být klec dostatečně velká, aby v ní pták mohl pohodlně roztáhnout křídla a zároveň se cítit bezpečně, měla by obsahovat také některé důležité prvky, které z ní vytvoří bezpečné zázemí.

Máte dostatek bidýlek?

Klec s odpovídající výbavou by měla obsahovat především bidýlka, která ptákovi umožní pohodlný posed. Nejlépe, pokud jich do ní nainstalujete hned několik s různými průměry. Samozřejmě je nutné klec umístit na klidnější místo, kde nebude průvan ani nebude muset pták dýchat například páry unikající z plotny. Nejtrvanlivější bidýlka jsou ta dřevěná. Velice praktická jsou ale i minerální bidýlka, která zároveň umožňují obrušování zobáku a drápků, a pták je může i oklovávat a tím si zvyšovat hladinu důležitých minerálů v těle.

Další vybavení klece

Do klece na ptáky rozhodně patří také sépiová kost, která slouží nejen k hraní, ale opět k broušení zobáčku a je také přirozeným zdrojem vápníku a důležitých stopových prvků. Pro ptáka jsou důležité také misky na zrní a na vodu. Na tekutiny je ideální zvenku přístupná napáječka, ve které je potřeba denně měnit vodu, aby byla neustále čerstvá. Kromě misky na krmnou směs, přidejte do klece také misku na grit, který usnadňuje ptákovi trávení. Grit nemusíte dávat do samostatné misky, můžete jej přimíchat do krmiva anebo jím třeba posypat dno klece. Pták se jej podle potřeby sám sezobe. Nezapomeňte také na podestýlku na dno klece. V ideálním případě jí může být písek v kombinaci s gritem. Volit ale můžete i dřevěné peletky anebo štepku.

Hraček není nikdy dost

Každý pták a zejména papoušek si rád hraje. Proto mu do klece rozhodně dejte i nějaké hračky. Ideální je atrapa ptáka stejného druhu, díky které si opeřenec nebude v kleci připadat tak sám. Jestliže klec s ptákem pravidelně umisťujete také do venkovního prostoru, je praktické pořídit plašič ptáků, který odradí okolní ptactvo od přibližování se k vašemu papouškovi. Ptačí klec můžete zkrášlit také korálky anebo barevnými a lesklými předměty, které ptáka zaujmou. I samotné plašiče ptáků se vyrábí v realistických barvách, které papouška zaujmou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.