Zahrada Inzerce 0 Comments

Ozdobte svoji zahradu borovicí lesní

Rádi byste svoji zahradu doplnili o zajímavý kousek? Seznamte se blíže s borovicí lesní, konkrétně s kultivarem ‘Norske Typ’, který bravurně zvládá nízké teploty, a navíc se dožívá vysokého věku.

Jak borovice lesní ‘Norske Typ’ vypadá

Popisovaná borovice lesní dorůstá výšky přibližně 40-45 metrů. Má rovný a dole zpravidla vyholený kmen. Celkový vzhled se však pochopitelně odvíjí od místa růstu. Na skalnatých stanovištích tak může být mnohem menší a pokroucená.

Borovice lesní kvete od dubna do června. Její šišky jsou dlouhé přibližně 3-7 centimetrů, s kuželovitě vejcovitým tvarem. Tyto šišky se ovšem na dřevině začínají objevovat až ve stáří kolem 20 let, někdy i později.

Kultivar borovice lesní nesoucí označení ‘Norske Typ’ bývá označován za středně velký strom. Má kuželovitou a malebnou korunu, nepravidelnou strukturu větví a bývá zavětven hustě až k zemi. Tato dřevina se dále pyšní modrošedými jehlicemi, které vyrůstají ve svazečcích po dvou kusech. Jsou dlouhé přibližně 4 cm a oproti původnímu druhu trochu více zkroucené.

Nízké teploty jí nevadí

Kultivar borovice lesní ‘Norske Typ’ je velmi otužilý. Bez problému tak zvládne i teploty pohybující se kolem -40°C. Skvěle odolá jak brzkým, tak i pozdním mrazíkům a jedná se tak o skvělého adepta pro vysazení do chladnějších oblastí. Nevadí jí ani horko, sucho nebo znečištěné ovzduší.

Co se týče půdy, ta by u této borovice vždy měla být dobře propustná. Rozhodně se vyhněte trvale zamokřeným půdám, které špatně snáší každá borovice. Dobře se jí bude dařit na slunných místech nebo v mírném polostínu.

Umístění v zahradě

Borovici lesní ‘Norske Typ’ můžete vysadit jako solitéru. Dařit se jí bude i při pěstování v nádobě. Její modrošedá až modrozelená barva skvěle koresponduje s listnatými stromy, jalovci, vřesem nebo třeba rododendrony. A hodit se bude i jako doplnění azalkové výsadby.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.