zahradni nabytek
Zahrada Inzerce 0 Comments

5 důvodů proč si pořídit dřevěný zahradní nábytek

Každý, kdo přemýšlí nad tím, z jakého materiálu bude jeho zahradní nábytek, jistě časem dospěje k tomu, že do zahrady nejlépe sedne dřevo. Dřevěný zahradní nábytek z módy nikdy nevyjde. Představuje spojení klasického designu s moderním pojetím zahrady a bydlení a rozhodně se snadno přizpůsobí každé zahradě. Ve srovnání se zahradním nábytkem z jiného materiálu je ale dřevo poněkud náročnější na údržbu. Tento nešvar mu však velice rádi odpustíme, protože se odmění mnohými jinými pozitivy. Proč si tedy pořídit zahradní nábytek právě ze dřeva?

1.    Dřevo bude vždy v módě

Dřevěný zahradní nábytek se hodí jak na starou zahradu se vzrostlými stromy, taky na ryze moderní okolí domu. Dřevo je přirozenou součástí zahrady v podobě stromů, keřů, dřevnatých částí rostlin, ale i nábytku a dalšího vybavení. Obecně platí, že z čím tvrdšího dřeva zahradní nábytek bude, tím bude delší jeho životnost.

2.    Údržby dřevo rádi odpustíme

V případě dřeva, z něhož je vyroben zahradní nábytek, je potřeba alespoň jednou ročně použít ochranný nátěr. Před ním je nutné jemné zbroušení smrkovým papírem, aby se narušila předchozí vrstva. Každý druh dřeva vyžaduje jiný typ nátěru. Některému stačí impregnace speciálním olejem či lazurou. Jiné židle a zahradní stoly budou potřebovat ochranný nátěr anebo konzervaci včelím voskem.

3.    Dřevěný nábytek z palet

Paletový dřevěný nábytek je velmi moderní, dá se říci, že jde o trend. Můžete si jej vyrobit sami doma anebo pořídit již hotový. Mnohem více si ho ale budete vážit, pokud si palety zpracujete sami. Není to těžké. Pomocí nejrůznějších videonávodů a workshopů si s tím hravě poradí téměř každý.

4.    Dřevěný nábytek je jednoduše krásný

Když si ve své zahradě představíte obyčejné bílé plastové židle a dřevěné zahradní křeslo, čemu dáte přednost? Z hlediska designu a estetického cítění je dřevo jasnou volbou.

5.     Tuzemské nebo exotické dřevo

Při výběru dřevěného nábytku můžete vsadit na kolekci vyrobenou z tuzemských dřev anebo se porozhlédnout po nabídce zahradního nábytku z dřev exotických. Tuzemská dřeva je potřeba častěji natírat a mají menší trvanlivost. Ta exotická vydrží několik lety bez nátěru. Získají díky tomu příjemnou patinu, která je na první pohled také velmi krásná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.