dreveny podnos
Vybavení Inzerce 0 Comments

Dřevěné podnosy zdůrazní vizuální krásu potravin. Pořiďte si také jeden

Každá kuchyně by měla být vybavena několika základními komponenty. Patří mezi ně talíře, hrnce, hrnečky, ale i mísy, vařečky, plechy a samozřejmě tácy a podnosy. U veškerého kuchyňského vybavení je důležitá nejen krása, ale i praktičnost. Koneckonců, k čemu by byl takový podnos, kdyby nevydržel váhu jídla?

Dřevo na mnoho způsobů

Kromě nádobí, které používáme na vaření, může být zbytek kuchyně vybaven dřevěnými prvky. Naši předkové používali v minulosti dřevěné talíře, lžíce, ze dřeva se vyráběly dokonce i hrnky. Na ty v současnosti sice již nenarazíte. Klasikou ovšem i v našich kuchyních zůstávají dřevěné tácy a podnosy. Pokud jde o dřevěné tácy, můžete si vybrat z mnoha různých provedení. Některé jsou jednoduché a elegantní, jiné jsou zdobnější. Bez ohledu na to, jaký je váš osobní styl, určitě existuje dřevěný tác, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Jaké jsou výhody dřevěných podnosů?

Dřevěné podnosy nejen skvěle vypadají, ale jsou také velmi praktické. Lze je použít ke všemu, od servírování jídlapo přenášení rostlin v květináčích. Pokud hledáte způsob, jak dodat svému domovu nádech elegance, pak jsou dřevěné podnosy rozhodně tou správnou volbou. Dřevěné podnosy rozhodně dodají vašemu domovu noblesu. Jsou také skvělé pro vystavování potravin. Pokud pořádáte slavnostní večeři, pak vám dřevěné podnosy mohou skutečně pomoci k tomu, aby váš stůl vypadal působivěji. Bez dřevěných podnosů si svoje kuchyňské působení neuměla představit už vaše babička.

Dřevo odolává věkům

Dřevěné podnosy jsou konstruovány tak, aby vydržely. Na rozdíl od keramických nebo skleněných podnosů se nerozbijí, pokud je upustíte, také se snadno čistí. Dřevěné tácy stačí otřít vlhkým hadříkem. Pokud se o ně dobře staráte, mohou vydržet mnoho let. Není výjimkou, že se dřevěný podnos dědil z matky na dceru a ještě dnes ho vlastní některá z vnuček. Dřevo zkrátka vydrží věčně, pokud se o něj dobře staráte.

Péče o dřevěný podnos

Pokud chcete, aby vám dřevěný podnos vydržel, co nejdéle, rozhodně jej nenechávejte mýt v myčce nádobí. Drsné chemikálie mohou dřevo poškodit. Místo toho jej umyjte ručně jemným mýdlem a vodou. Poté jej ihned osušte měkkým hadříkem. Pokud potřebujete z dřevěného podnosu odstranit skvrnu, použijte jemný abrazivní prostředek, například jedlou sodu. Na dřevěný podnos nikdy nepoužívejte drsné chemikálie nebo brusné prostředky, protože by poškodily povrchovou úpravu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.