Ostatní Inzerce 0 Comments

Nájem, nebo nákup bytu na hypotéku? Záleží na situaci

Platba za nájem a výše hypotéky může mít každý měsíc stejnou hodnotu. Kdy se vrhnout do vlastního bydlení a kdy raději vyčkat? Rozhodnutí ovlivňuje řada faktorů a jejich vzájemná kombinace určí váš další postup.

Platba nájmu

Vysoké pořizovací náklady bytu jsou častou překážkou a důvodem, proč se lidé rozhodují pro bydlení v nájmu. Na druhou stranu výhodné hypotéky s poměrně dobrými podmínkami pro jejich získání umožňují splnění snu o vlastním bydlení pro více lidí. Mezi důvody, proč vsadit na nájem může patřit nejistota, zda chcete bydlet v daném městě, neschopnost získat hypotéku, ale i výhodné bydlení, kdy navíc pronajímáte další pokoje v bytě a snižujete tak částku, kterou platíte přímo vy.

Když dosáhnete na výhodnou hypotéku

V případě, že můžete dosáhnout na hypotéku a nebojíte se koupě bytu v Plzni, pusťte se do toho. Vyberte si takový, který vám bude plně vyhovovat a nezapomeňte si nastavit výši splátky i s ohledem na další výdaje.

Hypotéka není ale ten jediný výdaj plynoucí z bydlení v bytě. Musíte pamatovat i na poplatky do fondu oprav a hrazení energií. To často představuje částku několik tisíc korun v závislosti na domě a spotřebě energií.

Záleží na lokalitě a na konkrétní situaci

Jistě je lepší mít vlastní byt, který můžete v případě potřeby prodat či pronajímat. Na druhou stranu nájem přináší jistou volnost, kdy v případě potřeby víceméně bez starostí vypovíte smlouvu a začnete hledat něco nového. V některých lokalitách je navíc jednodušší dosáhnout na placení nájmu, protože ceny za nemovitosti jsou příliš vysoké a řada lidí nemůže dostat hypotéku. Například byty v Plzni zaznamenaly značný růst cen, což nahrává do karet všem zájemcům o nájem. Je potřeba však zdůraznit i lehkou tendenci vrůstajících zájmů. Pokud můžete, zkuste si zjistit možnosti hypotéky a zapřemýšlet nad koupí bytu v Plzni, protože se do budoucna může jednat o velmi dobrou investici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.