Jak chybujeme pri chovu zelv
Ostatní Inzerce 0 Comments

Jak chybujeme při chovu želv?

Terarijní zvířata jsou poměrně oblíbená, zejména v poslední době. Zatoužili jsme po nějakém domácím mazlíčkovi a jelikož jsme tak nějak tušili, že se svět brzy vrátí do pořádku, nechtěli jsme psa ani kočku, kterému bychom se po odchodu do zaměstnání nemohli věnovat. A tak ve většině domácností vyhrála želva, které stačí jenom terárium z hliníkových profilů postavené a je spokojená. Nebo tomu tak není?

Při chovu želv se bohužel dopouštíme několika zásadních chyb, které se velkou měrou podílí na jejím špatném zdravotním stavu nebo nespokojeném životě. Pojďme si je proto vyjmenovat, abychom zajistili dlouhý život tohoto domácího mazlíčka.

Pestrá strava jako první bod na seznamu

Želvy rozhodně nejsou domácími mazlíčky, kteří by mohli konzumovat prakticky cokoliv. Jejich strava musí být stejně jako u člověka pestrá a chybujeme tím, pokud jí dáváme pouze jednu a tutéž potravu.

Bohužel mnozí majitelé mají tendenci krmit želvu čínským zelím, ale podle odborníků to není ta výživná strava, kterou požaduje. Může být maximálně doplněním, ovšem ne tím hlavním, co želva během dne sní.

Nezapomínejte na koupání

I když si člověk říká, že želva plave prakticky neustále ve vodě, proto ji není nutné koupat, plete se. Aby byl tento domácí mazlíček v pořádku, je zapotřebí ji jednou za čas skutečně okoupat. Do nádoby stačí dát přiměřené množství vody, aby se v ní želva neutopila a poté se zaměříte především na její krunýř.

Chovatelé si musí být vědomi jednoho – želva si bere vodu celým svým objemem čili i celým povrchem krunýře. A nečistoty tak mohou ulpět i na tomto místě.

Mazlete se

Možná si myslíte, že želva nevyžaduje pozornost majitele, ale je podobná kočce – také se velmi ráda mazlí. Jednou za čas si ji proto vezměte do náručí a věnujte jí trochu pozornosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.