matrace medline duo
Vybavení Inzerce 0 Comments

Jak vybírat matrace podle velikosti

Spánek je nejdůležitější částí dne. Tělo potřebuje po náročném dni dobít baterky a kvalitně si odpočinout. A pro kvalitní odpočinek je nezbytná kvalitní a vhodně zvolená matrace. Nezapomeňte také na dostatek místa. Jak matraci vhodně vybrat?

Matrace 140×200

Při výběru nové matrace je její rozměr také velmi důležitým faktorem. Matrace 140×200 jsou svými rozměry vhodné pro jednu osobu, která má ráda dostatek volného místa během spánku. Minimální doporučovaný rozměr matrace pro jednoho je 90 centimetrů. Představte si, že máte dalších 50 centimetrů pro sebe navíc. Optimální výška matrace se zase pohybuje v rozmezí od 18 do 20 centimetrů.

Matrace 160×200

U partnerských matrací by měl být minimální rozměr matrace 160×200. Svými rozměry bude dostačující pro dvě osoby, a navíc se vejde i do malých ložnicí, kde není možné umístit větší postel. V dnešní době lze i zvolit takovou matraci pro partnery, která bude svou tvrdostí vyhovovat oběma. Takzvané matrace 1+1 jsou určeny pro páry, které mají odlišné požadavky na tvrdost matrace. Každý si tak vybere tu svou a nikdo nemusí nikomu ustupovat. Což by se ani dít nemělo, protože tvrdost matrace je dalším důležitým faktorem. Záleží na hmotnosti jednotlivé osoby i stylu jakým spí.

Matrace 180×200

Matrace 180×200 jsou pro své rozměry párům nejvíce doporučované. Pokud se vrátíme ke tvrdosti matrace, platí, že osoby s vyšší váhou by měly používat pro kvalitní spánek tvrdší matrace a osoby s nižší váhou si mohou vybírat mezi měkčími matracemi. Tvrdost matrace můžete vybírat i podle způsobu spaní, kdy platí, že pokud spíte většinu noci na boku, jsou pro vás vhodnější měkčí matrace. Pokud trávíte většinu spánku na zádech nebo na břiše bude se vám nejlépe spát na tvrdších matracích.

Už víte, jakou novou matraci si pořídíte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.