Stěhování z jednoho místa na druhé sebou přináší rozporuplné pocity. Na jednu stranu můžete mít radost, že jste si pořídili například nové bydlení či kancelář, kam se samozřejmě těšíte. Opačnou stránkou věci jsou starosti spojené s touto činností.

Nechcete-li při tomto procesu na nic zapomenout, možná se vám bude hodit několik praktických rad, čím se zabývat v určitém časovém období před konkrétním dnem D.

Dva až tři týdny před stěhováním

Začněte plánovat odchod ze starého bydlení a nové stěhování. Snažte se sladit termíny nejenom s majiteli nemovitostí, ale hlavně se stěhovacími společnostmi, popřípadě s tím, kdo vám bude zajišťovat předpravu věcí.

Nezapomínejte na výpovědi smluv týkajících se energií. V neposlední řadě začněte pracovat i na shánění dostatečného množství stěhovacích krabic a boxů.

Pět dní před stěhováním

Jedna z nejhorších částí stěhování. Nyní je nejvyšší čas, pustit se do pozvolného balení. To vše zahrnuje přípravu všech spotřebičů, nábytku a osobních předmětů, oblečení a podobně. V tento okamžik je ideální udělat důkladnou probírku toho, co možná už nebudete potřebovat a rovnou se toho zbavte.

stehovani

Den před stěhováním

U všech zúčastněných osob v podobě nových majitelů, stěhovací firmy, pomocných sil a dalších si ověřte, že den D opravdu platí. Zajistěte si dostatek lidí k samotnému procesu stěhování. Nemáme na mysli stěhovací firmu. Jejich pracovníci vám vše odnesou, popřípadě vynosí do vyšších pater.

Jde například o hlídání věcí před domem, když zatím všichni pracují, popřípadě kontrolu ve starém bytě, když ve stejný den přijdou noví majitelé.

Budete-li se alespoň částečně držet tohoto harmonogramu a příprav, vězte, že si výrazným způsobem usnadníte stěhování a nebudete muset jakékoliv věci řešit narychlo. Zpříjemněte si tento proces, jak jen to jde…

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: ambro).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.