Rozhodli jste se dát sbohem přeplněným koupalištím a plážím u rybníků? Chcete si při koupání dopřávat dostatečného soukromí a především průzračně čisté vody? Pak je nákup bazénu jedinou rozumnou cestou. I když se tento proces jeví, jako snadný, zdání klame.

Na trhu je totiž několik variant, mezi nimiž si budete vybírat a bez důkladné přípravy byste mohli sáhnout vedle. Právě proto vám přinášíme krátké seznámení s tím, na co můžete narazit.

Nejlevnější řešení

Nejdříve začneme pravděpodobně tím cenově nejdostupnějším. To, jak asi správně všichni tušíte, představuje nafukovací bazén. Nadzemní provedení, které bez sebemenšího problému přemístíte kamkoliv budete chtít.

Očekávat však musíte sníženou odolnost stěn. I proto se tyto bazény nevyrábí v tak velkých rozměrech. Tento neduh do značné míry eliminují nadzemní foliové bazény. V jejich prospěch hovoří například to, že vám do bazénu nemohou spadnout malé děti, na rozdíl od bazénu zapuštěného.

Jaký zvolit materiál zapuštěného bazénu?

Rozhodnete-li se pro tuto náročnější variantu, počítejte s většími výdaji a hlavně potřebnými zemními pracemi. V tomto směru se vám nabízí několik verzí zapuštěného bazénu.

zahradni bazen

  • Foliové bazény – Základem všeho je betonová konstrukce, jíž kopíruje silná folie. Ta je snadno opravitelná a obnovitelná.
  • Plastové bazény – Jsou jednodušší na realizaci a vychází cenově lépe. Odstranění jakékoliv praskliny je ale obtížnější.
  • Nerezové bazény – Provedení, které je vhodnější spíše v kombinaci se saunami v podobě menších vodních ploch pro osvěžení.
  • Keramické bazény – Luxusní řešení spojené s vysokou pořizovací cenou. Při realizaci nejste téměř vůbec omezováni z hlediska volby mozaiky a grafického dekoru. Určitou alternativou keramiky je sklo. Exkluzivita vycházející z pohledu nákupu také draho.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: marcolm).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.