201179 2312058124 v1
Ostatní Inzerce 0 Comments

Jaké nejčastější chyby děláme při zařizování ložnice? Vyvarujte se jich

Ať již vlastní ložnici zařizujete poprvé anebo vás tato činnost čeká již po několikáté, měli byste se snažit vyvarovat zlozvykům, které by vám později zkazily dojem z ní, ale také vás připravily o odpočinek. Na co si dát při zařizování ložnice pozor a co naopak upřednostnit?

Nikdo nechce spát ve skladišti

Myslete na to, že ložnice by měla být především místem pro odpočinek. Proto si dobře promyslete, jak v ní koncipujete úložné prostory tak, abyste získali dostatek prostoru pro uskladnění oblečení i věcí z domácnosti, a zároveň z ložnice neudělali skladiště. Ideálním řešením pro ukládání oblečení, je dostatečně prostorná vestavěná šatní skříň. Prostor navíc získáte také díky praktickým otevíracím postelím anebo šikovným menším komodám. Do těch uložíte především ponožky, spodní prádlo a další drobné kousky oblečení.

Barevné ladění prostoru

Ložnice by měla být především místem, které vás láká ke spánku. Tomu podřiďte také její barevné ladění. Barvy pro vymalování stěn ložnice volte spíše tlumené a světlejší, design nábytku pak podřiďte velikosti pokoje. Do menší ložnice volte spíše světlejší nábytek, větší pokoj snese i tmavší kousky. Rozhodně ale nešetřete na osvětlení celého prostoru. Kromě centrálního lustru doplňte do ložnice i větší počet menších bodovek a lampiček. Především v noci nebudete chtít rozsvítit velké světlo a na případnou cestu na toaletu si posvítíte jen lampičkou, která nevzbudí ostatní členy domácnosti.

Nedělejte si z ložnice místo pro práci

Tuto místnost si určete výhradně pro odpočinek, nenoste si do ní pracovní úkoly, jinak to poznamená váš spánek. Proto zapomeňte na pracovní stůl umístěný v ložnici či na podložky pod notebook do postele. Modré světlo počítače před spaním by vás snadno okradlo o odpočinek. Jestliže už musíte kvůli nedostatku prostoru umístit pracovní koutek do ložnice, oddělte ho alespoň skříní anebo paravánem. Zkrátka jakoukoliv bariérou, která jasně vyznačí, jaký prostor je pro práci a který pro odpočinek.

Nezávadné materiály

Zařizovací prvky do ložnice volte z materiálů hygienicky a zdravotně nezávadných, které se navíc budou snadno udržovat. Podstatné je totiž také to, aby se vám ložnice dobře uklízela a nedržel se v ní prach a roztoči z lůžkovin, kteří by vám znesnadnili spánek, ale i dýchání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.