Stavební dozor je v dnešní době službou, která je z pohledu stavebníků poměrně dost podceňována. Lidé si myslí, že jsou natolik chytří a zruční, že si vše postaví svépomocí, popřípadě plně důvěřují své stavební firmě. Obě cesty mohou přinést tížená ovace, ale také nemusí.

Právě proto existuje funkce stavebního dozoru. Jde sice o určitý výdaj navíc, nutno však podotknout, že v některých případech se mění na příjemnou úsporu a kvalitu vykonané práce.

Pozor na stavební dozor od zhotovitele stavby

Pakliže se plně oddáte službám firmy, jež vám realizuje výstavbu rodinného domu, vystavujete se riziku. Jedná se o jeden a ten samý subjekt, u něhož může dojít k zatajování určitých nedostatků vzniklých na stavbě. Kdo by ostatně žaloval sám na sebe?

Chcete-li investovat do stavebního dozoru, pak jedině do nezávislého subjektu.

V čem vám pomůže stavební dozor?

Jen málokdo je schopen kontrolovat všechny procesy na stavbě, včetně dodávky jednotlivých materiálů. A právě o to se postará stavební dozor. Níže uvádíme několik činností, které klidně vypusťte z hlavy.

  • Podrobné posuzování jednotlivých nabídek na stavební materiál
  • Kontrola smluvních podkladů se subdodavateli
  • Fotografování průběhu stavby
  • Dohlížení na správné pracovní postupy v porovnání s technickou dokumentací
  • Provádění pravidelných kontrolních dnů
  • Upozorňování na nedodělky, problémové části a ostatní věci
  • Součinnost při závěrečné kolaudaci

stavebni dozor

Stavební dozor se jistě vyplatí

Zvážíte-li výše uvedená rizika a připočtete-li k tomu náplň stavebního dozoru, nelze pochybovat o tom, že tato služba má při výstavby rodinného domu své opodstatnění. Technický dozor byste měli vybírat na základě kladných referencí, protože i mezi těmito odborníky se mohou najít nepoctivci, kteří od vás zinkasují pouze peníze, a stavba si běží svým životem dál.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: 9comeback).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.