Podlaha je pravděpodobně tím prvním, co řešíte při zařizování jakéhokoliv interiéru. Povrch, po kterém se budete procházet několik následujících let a od něhož očekáváte nejenom originální vzhled, ale také snadnou udržovatelnost.

Trh je v tomto směru velice bohatou zásobárnou charakterově odlišných materiálů, s nimiž vás seznámíme trochu podrobněji.

  • Koberec
  • Lino
  • Vinyl
  • Laminát
  • Dřevo

Hřejivá a ekonomická cesta

Patříte-li k příznivcům teplého pocitu od nohou, pak se nebojte vsadit na koberce. Ty mohou mít odlišnou délku a hustotu chlupu. Tichý a měkký došlap potěší bezpochyby každého, stejně, jako možnost aplikování na nerovný povrch.

Připravte se však na pracnější údržbu a vyšší nasákavost. Máte-li domácího mazlíčka, raději tuto volbu kvůli línající srsti zvažte.

Linoleum a vinylové podlahy

PVC podlahy, mezi něž patří také vinyl, jsou dosti oblíbené. Klasické lino pořídíte za pár korun. Chcete-li si dopřát i věrohodný přírodní dekor v kombinaci s patřičnou voděodolností, je vinylová podlaha ideální variantou.

Snadná pokládka, vhodná pro alergiky, tlumí kročejový hluk a je odolná vůči poškrábání. Jediné mínus jsou možná o něco vyšší náklady. Ty však kompenzuje dlouhá životnost.

podlaha

Laminát nebo dřevo?

Dilema, které doprovází všechny, jež uvažují o plovoucí podlaze. Ve prospěch laminátu hovoří cena, jednoduchá údržba, stálobarevnost a přiměřená odolnost vůči poškrábání.

Řadíte-li se spíše mezi milovníky přírodních dřevin, pak se tomu nebraňte. Dřevěná podlah vás bude stát o něco více a určitě počítejte i s nákladnější údržbou, výsledek však na sebe nenechá dlouho čekat. Přirozený dekor, možnost renovace, antistatické vlastnosti a skvělá tepelná vodivost jsou jednoznačnou odpovědí. Exotické dřevo navíc splňuje požadavky na voděodolnost, tudíž se hodí i do moderní koupelny.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: sattva).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.