stolek pod akvarium solid 120x40x75 cm vypoukly diversa
Ostatní Inzerce 0 Comments

Akvarijní stolky a skříňky pod akvárium

Důležitou součástí akvarijního vybavení je pevný a stabilní podstavec pod akvárium. Většina akvarijních setů stolky neobsahuje a je nutné pořídit si je zvlášť.

Skříňka pod akvárium

Akvárium nemůžete umístit na libovolný kus nábytku, skříňka pod akvárium musí být dostatečně robustní, aby váhu vody unesla. V ideálním případě by mělo být možné do skříňky ukládat všechny akvaristické pomůcky a krmivo pro ryby.

Pod akvárium můžete použít stojan s poličkami nebo uzavřenou skříňku, která skryje případný nepořádek a nevzhledné příslušenství.

Podstavec volte podle podle konkrétního typu a velikosti akvária tak, aby akváriu zajistil co nejlepší stabilitu a akvárium okraje podstavce nepřesahovalo.

Materiál

Dřevotříska

Akvarijní stolky bývají nejčastěji vyrobeny z dřevotřísky, jejíž povrch je upraven tak, aby ho nepoškodila kapající voda z akvária. Dřevotřískové stolky však nemají příliš vysokou nosnost a při vyšším zatížení se snadno rozviklají. Jsou tedy vhodné spíše pro menší nádrže.

Dřevo

Dřevěné stolky jsou u akvaristů nejoblíbenější a také nejrozšířenější. Jejich povrch je kvalitně zpracovaný a mají praktický úložný prostor. Nemají však tak vysokou nosnost, jako kovové stolky, a jsou také dražší.

Kov

Železné konstrukce pod akvárium jsou levnější, než konstrukce dřevěné, ale nemají úložný prostor pro skladování potravy pro ryby a akvaristického příslušenství. Jsou však velmi pevné, bytelné a snesou velké zatížení, a proto jsou ideální pro velká akvária.

Zabudované akvárium

Atraktivně vypadá akvárium, které si necháte zabudovat do zdi. U velkých akvárií je podstavec vyroben z betonových bloků podle velikosti konkrétního akvária.

Vlastnosti akvária

Stabilita

Stolek pod akvárium musí být stabilní a nesmí se kývat ani při zatížení nádrží plnou vody, písku a akvarijní techniky.

Vodorovný povrch

Akvárium musí být umístěno na vodorovném povrchu. Pomoct si můžete speciální podložkou, karimatkou nebo polystyrenovými deskami, které umístíte mezi dno akvária a podstavec. Části polystyrenu, které jsou vidět, oblepte tapetou v barvě podstavce.

Nohy stolku

Úzké nohy stolku snižují jeho stabilitu a časem protlačí dolíky do podlahové krytiny. Proto by nohy stolku měly být robustní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *