dalekohledy
Ostatní Inzerce 0 Comments

Klasické a monokulární dalekohledy

Dalekohled je přístrojem, který má skutečně bohaté užití. Každému je určitě jasné, že slouží pro přiblížení vzdálených objektů. A právě toho lze využít v mnoha situacích. S tím následně souvisí i to, že dalekohledy nabývají bezpochyby nejrůznějších podob. Pokud se o nich chcete dozvědět něco více, začtěte se do níže uvedených řádků.

Rozdělení klasických dalekohledů

Nejprve se pojďme zaměřit na běžné dalekohledy. To znamená ty, které se skládají ze dvou tubusů, do nichž se díváte oběma očima. Při výběru takového dalekohledu hrají podstatnou roli dva parametry. Tím prvním je zvětšení a tím druhým průměr objektivu. Jedno s druhým celkem dost souvisí. Právě proto můžete setkat s označením u dalekohledů jako je 8×56, 10×25, 7×50, 10×56 a podobně.

Dalekohledy se samozřejmě dělí dle svého primárního užití. To znamená, že narazíte na dalekohledy kapesní a turistické. Ty se sebou můžete nosit na procházky do přírody a výlety s rodinou. Dále jsou to myslivecké dalekohledy nacházející upotřebení hlavně u lovců divoké zvěře. Pokud toužíte po maximálním zvětšení, padne volba na zoom dalekohledy, k nimž se občas vyplatí pořídit si i pevný stativ.

Co jsou monokulární dalekohledy?

Odnoží klasických dalekohledů jsou monokuláry. Jde o speciální dalekohledy skládající se pouze z jediného tubusu. To znamená, že do nich budete koukat pouze jedním okem. Takové monokulární pozorovací dalekohledy najdou primární užití například při střelbě. Nemusí to být ovšem jenom střílení po divoké zvěři, ale také to sportovní. Dále je to třeba fotografování nebo sledování zvěře. Monokuláry přijdou často vhod i ornitologům.

Když už jsme se zmínili o rozdělení prvního typu pozorovacího přístroje, pak zmíníme i rozdělení monokulárů. Vedle těch s lomeným okulárem existují i ty ED skly, mini provedení a s přímým okulárem. Záleží na tom, čemu dáváte přednost a co od nich očekáváte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.