Ostatní Inzerce 0 Comments

Naučte se pojmy ohledně malování

Pokud se rozhodnete malovat, některým termínům se rozhodně nevyhnete. I když vám profesionální malíři mohou pomoci v tom, jaký typ barvy vybrat pro vámi zvolený pokoj, není od věci, některé věci si zjistit předem. Pomůže vám to rozumět terminologii, která se pro barvy používá.

Odstín – odstín je to, co nazýváme barvou. Červená je odstín, modrá je odstín.

Hodnota odstínu je jak tmavý nebo světlý odstín je.

Saturace (nasycení) znamená, jak dominantní odstín je. Pokud půjdeme od červené k růžové, červená je méně dominantní.

Intenzita je oslnivost barvy. Ryzí barvy, jako je například červená, jsou méně intenzívní než kombinace žluté a zelené. Více intenzívní barvy mají obvykle dominantnější odstín.

Jakou barvu vybrat?

Pokud chcete více aktivní prostor, vybírejte si silnější, intenzívnější barvy. I když chcete světlou místnost, volte barvy, které jsou více nasycené než například pastelové barvy. Velmi světlé barvy mohou být jasné a ostré, když se objeví na zdech místnosti. Avšak dvě nebo více středně světlých, úzce souvisejících pastelových barev vytvořit světelný efekt. Zdá se vám to složité? Můžete se inspirovat u odborníků.

Malíři pokojů Praha

Pokud hledáte něco speciálního, obraťte se na odborníky. Malíři pokojů Praha vám nejenže vymalují podle vašich představ, ale zprostředkují vám bytového architekta. Ten je natolik zkušený, že vám může poradit ohledně výmalby vašeho pokoje, aby to dopadlo dle vašeho očekávání. Podle jeho návrhu je pak už pro malíře pokojů Praha vytvořit malbu a vy se tak můžete těšit celá desetiletí z barevného výsledku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.