Paletizacni vidle 1000 mm
Ostatní Inzerce 0 Comments

Paletizační vidle – skvělý pomocník při paletizaci

Paletizace je metoda přepravy a ukládání zboží na paletách. Dříve tuto práci vykonávali pouze lidé vlastníma rukama, což nebylo nic jednoduchého. Ruční paletizace těžkých krabic byla velmi fyzicky i časově náročná, ale v dnešní době naštěstí lidem pomáhají stoje a pracovní pomůcky. Paletizační vidle jsou jedny z nich.

Paletizační manipulátory

Postupem času lidskou dřinu nahradily paletizační manipulátory s úchopným zařízením na zboží. Pojem paletizační manipulátor si můžete plést s pojmem nakládací manipulátory. Ty jsou ovšem určené pro převoz a zvedání nakladu do výšky. Při paletizaci lidem vypomáhá řada strojů. Jako například paletizační vozíky, které pomohou s přepravou a výrobky i zváží. Vhodným pomocníkem jsou také paletizační vidle. Ty mohou být připojeny k čelnímu nakladači nebo popřípadě za traktor.

Význam paletizace

Paletizační zařízení nejenom odstraňují z pracoviště fyzicky náročnou práci pro člověka – tedy ruční paletizaci. Zároveň také tento proces výrazně usnadňují, zrychlují následnou přípravu a přepravu, a zvyšují tak kapacitu výroby. Paletizační stroje tak obecně přispívají k celkovému rozvoji průmyslu. K urychlení logistického procesu napomáhají paletizační linky, které se nacházejí ve velkých průmyslových výrobách – příkladem mohou být například automobilky.

Výhody automatické paletizace

Automatická paletizace v první řadě výrazně snižuje nároky na lidské zdroje. Což je to nejlepší. Navíc rapidně narůstá kvalita skladby palet, což v důsledku vede ke zvýšení kapacity výroby. Díky přesnému a technicky dokonalému skládání výrobků dojde ke snížení nároků na skladovací prostor, potažmo k navýšení toho stávajícího. Efektivnější uložení pak zajistí vyšší bezpečnost produktu při jeho přepravě.

Paletizace šetří lidskou námahu i celý proces.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.