Smrt blízkého člověka, to je smutná událost, na kterou se většina lidí nedokáže připravit a ani se na to nepřipravuje. U blízkých zkrátka doufáme v to, že tu s námi budou navěky. Jenže nikdo tu s námi nezůstane věčně, proto když přijde smrt blízkého člověka, musíme se s tím umět vypořádat, což samozřejmě není jednoduché. Musíme zařídit pohřeb, také samozřejmě trachtu, nesmíme zapomenout ani na vyřízení dědického řízení.
Mnozí lidé se často svého dědictví vzdávají, jelikož je to jenom jeden dluh vedle druhého. Pravdou však je, že mnozí lidé se vzdávají dokonce i nemovitostí po zesnulých, a to proto, že se zděděným domem se zdědí i kupa starostí.
I když se všude mluví o tom, že dědictví čili takzvaná hmotná stránka dokáže trochu zlepšit náladu, ve skutečnosti ne vždycky je dědictví za odměnu, ale spíše za trest. Jak jsme zmínili, třeba s takovým zděděným domem přijde na řadu i hromada starostí.
Nemovitosti nebývají vždy obyvatelé
Pokud se vám podaří zdědit obyvatelnou nemovitost, máte velké štěstí. Někdy se vám totiž do vlastnictví dostane trouchnivějící objekt, který je navíc nebezpečný. Pokud bude budova nebo jakákoli jiná nemovitost obyvatelná, můžete zvážit rekonstrukci. Pakliže ale obyvatelná není, rekonstrukce nepřichází v úvahu a na řadu přichází demolice.
Jenže v obou případech z kapsy vytáhnete nemalé peníze, jejichž následný nedostatek vám může rapidně znepříjemnit život na pár měsíců.
Kdy dům rekonstruovat a kdy ho raději zdemolovat?
V souvislosti s tím se nabízí otázka, kdy dům zdemolovat a kdy ho zrekonstruovat. Pokud nemá nemovitost kvalitní základy a má špatné rozvody elektřiny a plynu, doporučujeme dům rovnou zdemolovat. Zavolejte si proto firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se o demolici postará a která si demoliční práce vezme na starosti.