rekonstrukce bytu domu
Stavba Inzerce 0 Comments

Rekonstrukce bytového jádra nemusí být hrou o nervy

Jako u všeho i u bytů a panelových domů je životnost některých materiálů omezená. Podle odborníků se však tento fakt týká hlavně vnitřního vybavení včetně oken, jader, stupaček apod., zatímco nosní konstrukce a betonového skeletu ne.  Tedy v případě, že nebyl nijak výrazně narušen.

Pokud se i vás týká rekonstrukce bytu, Brno pomůže

Rekonstrukce bytových jednotek je nejčastějším menším stavebním zásahem, který vlastníci provádějí v panelových či zděných domech. Byty, na kterých se podepsal zub času, čekají na obnovu důležitých částí, kterými jsou nejčastěji okna, podlahy a jádra. Jestli se také hodláte pustit do rekonstrukce bytu, Brno vám poskytne dostatek ověřených firem, které vám s tímhle úkolem profesionálně pomohou.

Rekonstrukce jádra je nejčastější

Pokud obýváte byt už několik desetiletí a doteď jste do něj nijak nezasahovali, je pravděpodobné, že vám v jeho středu trůní umakart. Jeho životnost je přibližně 30 let, takže pokud se blíží k jejímu limitu i to vaše, neotálejte příliš s výměnou. Samotná konstrukce vás sice možná i přežije, ovšem sanita, rozvody a odpady se budou nejspíš poroučet mnohem dřív. Rekonstrukce jádra je proto jednou z neodkladných položek, nemluvě o tom, že i design vybavení spřed 30 nebo 40 lety je už dávno překonaný.

Nové bytové jádro, rekonstrukce „na kompletku“ je vhodnější

Odborníci se také shodují na tom, že pokud to finanční možnosti dovolují, je lepší přiklonit se radši ke kompletní, než částečné rekonstrukci. Výsledek bude daleko efektivnější a v neposlední řadě se minimalizuje riziko poškození vybavení pozdějšími dílčími pracemi, které by vám měly přinést další nové bytové jádro. Rekonstrukce částečná ve finále ani nepřinese kýženou úsporu. Alespoň ne tolik, kolik by se mohlo zdát. Panuje mylná představa, že stavební práce představují příliš velkou položku, což není tak úplně pravda. Nejvíc peněz totiž stojí ne práce, za kterou je nutné zaplatit v obou případech, ale samotné vybavení, které si majitel vybere.

Pustili byste se do rekonstrukce svépomocí nebo radši dáte přednost profesionálům?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.