Ostatní Inzerce 0 Comments

Srub už není jen rekreační chalupa

Mnozí z nás touží jistě po nějakém venkovském sídle, kde bychom se mohli schovat před moderním světem, prací a před rušnými ulicemi velkoměsta. Venkov nám toto přání trochu umožňuje a tak jsme mnohdy pozváni na kafe do nádherného dřevěného srubu, obklopeného přírodou. Ano, sruby jsou velmi oblíbenými budovami pro naše „víkendování.“ Ovšem tady se najednou objevil i nápad, jak si takový dokonalý dřevěný dům pořídit i na celoroční bydlení. Sruby se totiž stávají velmi oblíbenými domy právě pro běžné bydlení.

Proč si pořídit právě dřevěný srub

V dnešní době máme velkou možnost volby a to ve všech oborech a odvětvích. Můžeme si vybrat nejen ze širokého výběru různých druhů potravin, můžeme si vybrat značku domácího spotřebiče, můžeme si vybrat obchod, do kterého půjdeme nakupovat a můžeme si také vybrat dům, jaký chceme postavit. Nabídka firem je opravdu široká a tak není divu, že se mnohdy firmy předhánějí a nabízejí různé možnosti, kterými by uchvátili potencionálního klienta. V minulých letech jsme se spíše oddávali výstavbám panelových domů, které ovšem splňovaly jeden velký požadavek a to nedostel bytových jednotek. Rodinné domky byly stavěny na úplně jiné notě než dnes a o srubech nebo klasických dřevostavbách jsme skoro neslyšeli. V současné době je na trhu široký sortiment různých typů domků a mezi ně se řadí právě i dřevěné sruby, které již nejsou jen na víkendové bydlení.

Dřevo jako nenahraditelný materiál

Dřevo bylo, je a bude nejstarším používaným stavebním materiálem, který se jen tak neokouká. Navíc ho používali již v minulosti naši předkové a přesně věděli, kde a k čemu ho použít. Tento materiál má vynikající tepelně izolační vlastnosti, je neocenitelný právě při stavbách domů, ale nejen tam. Dřevo si mnozí oblíbili nejen pro svou vůni, dokonalost a hladkost, ale také pro svou originální strukturu, která je nenahraditelná. Jistě, že v dnešní době existuje mnoho imitací dřeva, ale žádné nedosahuje takové kvality, jako pravé dřevo. Stavba takového srubu je tedy ekologická a dřevo je vlastně zcela obnovitelný materiál, takže nemusíme mít výčitky, že ničíme lesy.

Jaké dřevo je vhodné

Samozřejmě, že záleží i na kvalitě dřeva, ale vše je dobré zkonzultovat s odborníky. Mají bohaté zkušenosti a jistě nám dobře poradí. Podle zkušeností a recenzí je nejvhodnější kanadský cedr, který je charakteristický svou načervenalou barvou. Používá se také hojně na stavbu sauny nebo terasy, nehnije a je tady velmi odolné proti vlhku a povětrnostním podmínkám. Velmi populární je rovněž modřín. Ale ten je dražší variantou. Proto ho plně nahradí borovicové nebo smrkové dřevo. Nakonec všechny možnosti splní svůj účel a každá taková srubová stavba bude nádherným spojením s přírodou. Srubový dům se ovšem také musí dobře zaizolovat, používá se kvalitní minerální vata nebo vata čedičová, které se také říká čedičová. V minulosti lidé využívali dokonce hlínu nebo i ovčí vlnu. Do interiéru je také možnost montáže sádrokartonových desek pro vyrovnání stěn, na trhu jsou k dostání samozřejmě desky s protipožární ochranou.

Výhody srubových domků

Každá stavba má své příznivce, ale i odpůrce. Hledají se v mnohém výhody před těmi ostatními a tak i sruby nemohou zůstat pozadu. Jejich nespornou výhodou je především časová úspora stavby. Pokud se rozhodneme právě pro srubový dům, jeho výstavba se pohybuje zhruba kolem 4 týdnů. Pokud jde vše hladce, můžeme se za měsíc stěhovat do nového příbytku, což bychom u klasické zděné stavby nedokázali. Odpadají tady také tzv. mokré práce, jako je betonování a podobně, takže je možná výstavba v jakémkoliv ročním období a to bez přestávky. Také cena je velmi příznivá a ta zajímá investora asi nejvíce. Na trhu se pohybujeme od 800000 korun a výše. Můžeme mít samozřejmě nejen přízemní srub, ale i podlažní. Aby nám ovšem srub také vydržel co nejdéle, je třeba o něj dostatečně pečovat. Vhodné nátěry a různé lazury zabraňují vlhkosti, šíření plísní nebo mikrobů. Životnost takového kvalitního srubu se odhaduje až na 300 let i více a to je už co říct.

Stavba takového srubu se ovšem neobejde bez profesionální odborné firmy, neboť tahle práce vyžaduje jeřáb. Ten jistě v zahradním domečku schovaný nemáme, takže povolat si spolehlivou firmu je určitě na místě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.