Ostatní Inzerce 0 Comments

Jak si půjčit dodávku

Zapůjčit si dodávku dnes není nic výjimečného. Můžeme si pronajmout dodávku na dovolenou, na převoz materiálu nebo zboží, na přesun zaměstnanců na školení podobně. Mnohým menším živnostníkům se také zakoupení takové dodávky mnohdy ani nevyplatí a tak se obracejí právě na autopůjčovny, které nabízejí dodávky v různém provedení.

Spolehlivost firmy

Samozřejmě prvořadým faktorem je jistě spolehlivá autopůjčovna. Měli bychom si zjistit reference, ale i to, jak dlouho firma působí na trhu. O tom mnohé napoví. Na trhu dnes můžeme najít desítky takových firem, které nabízejí ve svém portfoliu dodávky nejen užitkové, ale i osobní. Je jen na našem rozhodnutí, k čemu bychom takovou dodávku potřebovali pronajmout. Vybírejme tedy podle našich potřeb. Někdo potřebuje například i zvláštní služby, jako je bezbariérový přístup do auta, můžeme požadovat moderní vybavení, navigaci a podobně.

Určitě bychom se neměli spolehnout jen na obrázek auta na internetu. Je třeba se přesvědčit na vlastní oči, o jaký vůz máme zájem. Na místě je pak třeba dohodnout podmínky pronájmu tak, aby vyhovovaly oběma stranám. Vozový park půjčoven by měl odpovídat skutečnosti a samozřejmě pokud zjistíme, že auta mají již nějaký ten pátek za sebou nebo nejsou ve stavu, který by odpovídal bezpečné jízdě na silnici, obraťme se a rychle pryč.

Co bychom měli udělat před podpisem smlouvy

Když si v autopůjčovně vybereme požadovaný vůz, určitě si jej musíme dobře prohlédnout, abychom v případě pozdějšího zjištění závady nebo nedostatku nemuseli vysvětlovat, že jsme to neudělali my. I sebemenší prasklinka by nám mohla pěkně znepříjemnit situaci. V některých případech si můžeme dodávku vyfotit.

Dalším bodem pronájmu je seznámení s podmínkami autopůjčovny, kdy nás bude asi nejvíce zajímat cena pronájmu a doba, na kterou si dodávku můžeme půjčit. Dodávky se většinou pronajímají na dobu několika dní, ale někteří zákazníci poptávají i dlouhodobý pronájem. Ve výjimečných případech lze takto půjčit dodávku i na několik let. Dlouhodobý pronájem využívají zejména drobní podnikatelé, pro které je tato služba výhodnější, než by si pořizovali auto vlastní.  Před podpisem smlouvy o pronájmu bychom se neměli zapomenout zeptat na podrobnosti o tom, jakým způsobem řeší náhradu škody v případě poškození vozu nebo jestli budeme platit nájemné i v době, kdy se kvůli poruše nepojízdná dodávka ocitne v servisu. Zdánlivě nepatrné záležitosti by nám tak mohly velice zkomplikovat situaci.

Stěhování může být hračka

Pokud nás čeká v nejbližší době stěhování, můžeme se na to dokonale připravit, třeba i tím, že si včas zapůjčíme dodávku pro tento účel. Bez většího auta, kterým většina z nám nedisponuje, by stěhování znamenalo spíše shon a zmatek. Do malého auta se toho moc nevleze a také by jsme museli jet vícekrát, což by se asi nevyplatilo. Do dodávky se sice nevejde vše, ale určitě je to lepší způsob, než sedět se založenýma rukama a bědovat. Dodávka autopůjčoven jsou také zabezpečeny proti odcizení, protože mají zabudované GPS. Majitel tak může vůz sledovat i mimo republiku, tedy prakticky kdekoliv na cestách.

 Výhody pronájmu vozidla

Je to především ekonomická záležitost, neboť v případě krátkodobého pronájmu se nám samozřejmě nevyplatí koupě vozu nového. Vozidla mají kompletní havarijní i povinné pojištění a to jak pro Českou republiku, tak i pro celou Evropu. K dispozici je většinou asistenční služba, kterou můžeme požádat o pomoc kdykoli a kdekoli na vašich cestách. Všechny vozy jsou pravidelně kontrolovány a je jim zajištěn kompletní servis, aby byly naše cesty bezpečné a bez starostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.