Větrání pomocí rekuperace zajistí zdravý vzduch i nižší náklady za vytápění
Ostatní Inzerce 0 Comments

Větrání pomocí rekuperace zajistí zdravý vzduch i nižší náklady za vytápění

Ve vnitřních prostorách trávíme až 70 % veškerého času, je tak důležité zajistit ve své domácnosti ty nejideálnější podmínky. Nesprávně větrané prostory se totiž negativně podepisují na lidském zdraví. Významně vám v tom může pomoci větrání pomocí rekuperační jednotky. Vhodnou volbou je zejména tehdy, pokud nedostatečně větráte, máte problémy s plísněmi, jste alergik anebo chcete ušetřit náklady za vytápění. Rekuperační jednotka vám zajistí zdravý vzduch a ideální teplotní podmínky v zimě i létě.

Funkce rekuperace

Funkce rekuperační jednotky spočívá v zimních měsících ve zpětném získávání tepla z odváděného (odpadního) vzduchu a následné předávání získaného tepla čerstvému vzduchu. Díky tomu neproudí v zimních měsících do prostor chladný vzduch, ale již předehřátý. Nedochází tak k tepelné ztrátě, tak jako je tomu v případě větrání otevřeným oknem. V letních měsících je efekt opačný, takže ve své podstatě funguje rekuperace jako klimatizace.

Přínosy rekuperace

Využití rekuperace v domech a bytech přináší s sebou celou řadu výhod, které lze shrnout do dvou oblastí:

  1. Podpora zdraví

Rekuperace do domu bude dodávat kvalitní vzduch i bez otevírání oken. Zajistí tak přívod čerstvého vzduchu za jakéhokoli počasí a bez průvanu. Rekuperace zachytí také pomocí filtrů prach, pyl a jiné nečistoty, čímž zajistí vhodné prostředí i pro alergiky. Nakonec zajistí stálou vlhkost, která zamezí výskytu plísní. Netřeba dodávat, že čerstvý vzduch podporuje spánek a koncentraci. Mezi další přínosy v rámci zdraví lze zařadit nepronikání hluku do místnosti, odvod pachů či cigaretového kouře z jednotlivých místností apod.

  1. Úspora energie

Významným přínosem rekuperace je také úspora energie. Díky řízenému větrání lze dosáhnout úspory nákladů za vytápění až 50 %. Rekuperace navíc umožní individuální nastavení větrání pro každou místnost zvlášť, tak jak budete potřebovat. V zimě se postará o přívod předehřátého vzduchu a v létě pak ochlazeného. Díky tomu zajistí trvale komfortní teplotu v interiéru.

Rekuperace do bytu Hradec Králové a Pardubice

Pořízení rekuperace do domu není obecně levnou záležitostí, avšak kromě celého domu je můžete využít i pro jednotlivé místnosti, kde je cena logicky nižší. Vždy je však důležité obrátit se na spolehlivého dodavatele rekuperace do bytu, který se postará i o montáž a údržbu. Pokud bydlíte v Hradci Králové a okolí nebo jsou místem vašeho bydliště Pardubice, pak se můžete obrátit na společnost Recu-Clim.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.