Vybavení Inzerce 0 Comments

Vybíráme svítidla do kuchyně

Kuchyně, to je srdce každé domácnosti, každý den sem přijdete a chcete si uvařit něco dobrého k jídlu, připravit pohoštění pro hosty nebo alespoň postavit na kávu k snídani. Vedle sofistikovaných kuchyňských spotřebičů ale potřebujete jednu zásadní věc, abyste vaše přípravy vždy dovedli do zdárného konce, a tou je osvětlení. Světlo hraje velmi důležitou roli v našich životech a našem bytí, proto ani kuchyň není výjimkou, i zde potřebujete mít dobře promyšlený systém osvětlení kuchyňské linky, zároveň však nesmíte zapomínat ani na centrální svítidlo či osvětlení do spíže.

Nenápadná či designová

V klasických místnostech jsou nejoblíbenější stropní svítidla či vysoko posazené lustry. V kuchyních, kde se nalézá zároveň i jídelní stůl, je centrální svítidlo často totožné s osvětlením stolu, zde se potom nejčastěji používají závěsná svítidla. Máte-li sádrokartonové podhledy, můžete lustr nahradit zabudovanými bodovkami. Jejich velkou výhodou je úspora energie a také času, protože nemusíte plýtvat energií na čištění stínidla lustru od prachu a hmyzu. Z hlediska designu vypadá velmi dobře, když jsou bodovky doplněny o závěsné svítidlo nad stolem, jinak může osvětlení zapuštěnými bodovkami působit poněkud stroze a bez nápadu.

Jak osvětlit kuchyňskou linku?

Zdaleka nejdůležitější je ale v kuchyni osvětlení kuchyňské linky. Na pracovní ploše potřebujete opravdu dobře vidět ve dne i v noci. Pod horní skříňky se proto instalují lišty s LED pásky nebo se do dna skříněk zapustí bodovky. Velmi praktické jsou vysoce svítivé LED pásky. Můžete je instalovat se stmívačem, kterým budete moci regulovat intenzitu osvitu pracovní desky. Rozsvěcet je můžete vypínačem nebo pouhým dotykem, což je v kuchyni velmi praktické. Stačí se kdekoli letmo dotknout lišty LED pásku a ten se rozsvítí nebo zhasne. Pozornost při výběru věnujte rovněž designovému zpracování svítidel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.