Zimní zahrada je nepřehlédnutelnou součástí jakékoliv nemovitosti. Prostor situovaný přímo u objektu, jehož vnější stěny jsou průhledné. Díky tomu máte neomezený výhled do vlastní zahrady a dalších prostor, v závislosti na jejím umístění.

Daná místnost obvykle navazuje na obývající terasy a je průchozí skrze terasové dveře. Z interiéru tak vystoupíte ven a přesto na vás neprší a je vám teplo.

Rozhodnete-li se pro výstavbu této relaxační a reprezentativní části obydlí, možná byste měli vědět několik základních konstrukčních informací.

Tvar zimní zahrady

Celá realizace se do určité míry odvíjí od tvaru provedení. Nejtypičtějším řešením je samozřejmě pultová verze. Její design oživíte například tím, že konstrukce bude ve tvaru pyramidy. Ta ostatně může zacházet i za přilehlý roh.

Výjimkou nejsou ani sedlové varianty, popřípadě ty trapézové.

Jaký použít materiál?

Na kostru se používá dřevo, hliník nebo plast. Ten je mimochodem cenově nejzajímavější. Hliník je na druhou stranu nejdražší, avšak věčný. Dnes máte navíc možnost zvolit i odpovídající povrchovou úpravu v dané barvě.

Opomíjet nesmíte ani na to nejdůležitější, čímž jsou stěny a střecha. Levnější variantou výplně je polykarbonát, opět v několika odstínech. Dražší, ale podstatně hezčí je sklo, které vás při výhledu ven v žádném případě neomezuje.

zimni zahrada

Nezapomínejte ani na otevírání

Aby byla vaše zimní zahrada opravdu kompletní, musíte si udělat i několik větracích otvorů nebo alespoň průchozí dveře ven. Vedle sklopných prvků jsou to také ty posuvné či klasicky otevíratelné.

Budete-li mít zimní zahradu situovanou převážně na jižní stranu, pak nepodceňujte ani praktické stínění, aby tyto prostory bylo možné využívat i v létě. Ideální volbou jsou markýzy s manuálním či elektrickým ovládáním, jež vytváří potřebný stín.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: sattva).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.