Byt Dům Inzerce 0 Comments

Jak správně pojistit nemovitosti i vnitřní vybavení?

Zapomeňte na život bez pojistky. Když máte pojištění, zbavíte se strachu o majetek a získáte jistotu, že v případě škody dostanete od pojišťovny řádnou finanční kompenzaci. Jak si pojistku správně nastavit a jaký typ pojištění vlastně vybrat?

Pojištění nemovitosti jako základ

Pojištění domu či bytu jako takového by měl mít sjednáno každý. Jedná se o pojištění nemovitosti, které funguje jako ochrana nemovitosti, přilehlých stavebních součástí, vztahuje se také na menší stavby na zahradě a také na zahradní vybavení, jako jsou plot, rostlinné kultury apod. Od pojišťovny dostanete finanční kompenzaci v případě, když škody vzniknou jako následek řádění přírodních živlů (požár, záplava, silný vítr, mráz), při neočekávaných událostech, jako je přepětí v síti, vztahuje se také na řádění zlodějů a vandalů.

Ideální nastavení

Dnes je možné sjednat během několika minut online pojištění nemovitosti. Musíte znát jen velikost obytné plochy v m2 a hodnotu vaší nemovitosti, podle které si určíte pojistnou částku. Pozor na to, nesmíte mít nemovitost přepojištěnou ani podpojištěnou.

V prvním případě se jedná o stav, kdy si například nemovitost v hodnotě 1, 5 mil. korun pojistíte na 3 mil. Nejenže budete platit zbytečně moc, ale pokud by došlo k celkovému zničení budovy, mohla by pojišťovna označit takovou pojistku za pojistný podvod a nemuselo by dojít k pojistnému plnění. V případě podpojištění (tzn. nemovitost v hodnotě 1, 5 mil pojistíte například na 0, 5 mil) riskujete, že nedostanete kompenzaci v odpovídající výši. Pokud si nejste s určením ceny jistí, podívejte se na ceny podobných nemovitostí v okolí. Když ani to nepomůže, zaplaťte si odhadce.

S výhodami!

Aby pojištění sloužilo ve váš prospěch, čtěte VPP pro pojištění domu a udělejte si porovnání nabídek. Pojišťovny nabízí různé bonusy, které se vyplatí využít. Například u pojišťovny Ergo, jejíž pojištění Bezpečný domov, získalo titul top produkt v hodnocení nezávislých finančních serverů, nabízí jako bonus výhodné pojištění odpovědnosti (více o něm zde).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.