Dům Inzerce 0 Comments

I vydařené projekty rodinných domů mohou mít své mouchy. Na co si dát pozor?

Radost z nového domu vám mohou pokazit úplné drobnosti. Špatně umístěným vypínačům nebo radiátorům ale můžete předejít.

Katalogové domy šetří čas i peníze, ale i v několikrát využitém projektu rodinného domu se mohou vyskytnout nepatrné chybky, které byste mohli objevit až po nastěhování. Pokud si ale nákresy pořádně prohlédnete a zaměříte se na konkrétní detaily, můžete jim zabránit ještě před dokončením domu. Nakoukněte především do projektů profesí, jako jsou elektrikáři či topenáři a zaměřte se na umístění topení, vypínačů či elektrických zásuvek.

Pozor na topení v koupelně

Žebřinový radiátor je skvělým řešením do koupelen či na toalety – zabírá málo místa a může se umístit například na nevyužitou stěnu, na kterou se otevírají dveře. Pokud se ale umístění radiátoru dobře nevypočítá, může nastat problém při otvírání dveří – klika bude narážet do radiátoru a dveře se pak nebudou dát pořádně otevřít. Je to i celkem nebezpečné, pokud utíkáte na záchod a vší silou otevřete dveře, které se od topení odrazí a vrátí se vám rovnou do obličeje.

Na vypínač stropního světla vedle postele se v projektech rodinných domů často zapomíná. Vy si to v projektu pohlídejte. Zdroj: Bigstockphoto.com

Jsou to drobnosti a projekty rodinných domů na ně někdy nemyslí. Při osazování radiátoru si tedy pohlídejte, aby klika od dveří zapadla do mezery mezi jednotlivými žebřinami topného tělesa. Dveře pak pohodlně otevřete, jako by za nimi nic nebylo.

Nezapomínejte také, že v některých koupelnách bývá zima, i když je zrovna léto. Pokud máte v koupelně rádi teplo, zajistěte si, aby vaše topné žebříky měly i elektrický ohřev a aby pod nimi byla umístěna elektrická zásuvka. Pokud máte nebo plánujete děti, určitě to oceníte.

Nedostupné elektrické zásuvky

Malý počet elektrických zásuvek nebo jejich špatné umístění může být pořádně stresující. Není to problém jenom projektů rodinných domů, ale i nových bytů. Například v kuchyni se vám pak může stát, že budete muset varnou konvici neustále vyndavat ze zásuvky, abyste mohli mixovat. Problém to může být především v domech s moderními varnými ostrůvky. Pokud i vy jeden plánujete, neváhejte na něj umístit vysunovací elektrickou zásuvku.

Velkým problémem elektrických zásuvek je i jejich nedostupnost. Například necháváte-li dveře do obýváku většinou otevřené a nachází se za nimi dost podstatná elektrická zásuvka, museli byste časem přistoupit k jejímu posunutí.

Nedosažitelné vypínače

Dalším podstatným nedostatkem projektů rodinných domů bývá i nedostatečné osvětlení. Centrální osvětlení místnosti je minulostí. Je lepší, pokud je světel více, aby vám nevznikala tmavá místa, v kterých si budete při čtení kazit oči.

Se světly souvisí i vypínače. Nesmyslně umístěné vypínače za otevřenými dveřmi mohou člověka pořádně naštvat. Pokud chcete mít doma opravdový komfort, myslete i na zhasínání světla v ložnici. Je skvělé, pokud ho můžete vypnout rovnou z postele, abyste nemuseli neustále vstávat.

Všechny tyto drobnosti vám umožní, aby byl život ve vašem novém domě co nejpohodlnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *