priprava kavy
Ostatní Inzerce 0 Comments

Jak na přípravu filtrované kávy bez přístroje?

Filtrovaná nebo také překapávaná káva je nápoj, který milují všichni častí konzumenti kávy. Díky filtraci se totiž do výsledného nápoje nedostane tolik kofeinu. Překapávaná káva je pak sice slabší, její chuť je ale pořád výtečná. A výhodou je, že jí můžete vypít za den více, aniž by to na vás zanechalo následky jako například vypití stejného množství silného espressa.

Příprava filtrované kávy

Filtrovanou kávu nejsnáze připravíte v tzv. překapávači. To je přístroj, který ohřívá vodu a pomlu ji překapává přes filtr s kávou. Pod ním pak do nádoby podobné konvici zachytává samotný nápoj. Překapávač je navíc poměrně levný a jeho použití je snadné. Může být také skvělým dárkem pro milovníky kávy. Co ale dělat, pokud jej zrovna nemáte po ruce? I v tomto případě si dokážete pomoci.

Pořiďte si dripper za pár korun

Jestliže lze překapávač označit za levný, tak dripper už nestojí skoro nic. O co jde? Dripper je plastová nádoba ve tvaru trychtýře, která má na dně několik otvorů. Do dripperu se vkládá stejný filtr na kávu jako do překapávače. Dripper je možné položit rovnou na šálek, ze kterého chcete konzumovat výsledný nápoj. Výhodou tohoto způsobu přípravy kávy je to, že kávová sedlina zůstane ve filtru a nedostane se do nápoje jako v případě klasického českého „turka“. Káva z dripperu je pak jemnější a má delikátní chuť. Samozřejmě také obsahuje méně kofeinu. Takto můžete připravit nápoj z jakékoliv značky kávy od Lavazzy po Segafredo.

Jak připravit kávu v dripperu?

Příprava kávy v dripperu není nic složitého. Jednoduše položte dripper na hrnek a umístěte do něho kávový filtr. Ten nejprve prolijte horkou vodou. Jednak se lépe přichytí k dripperu a pak se také prohřeje na vyšší teplotu, kterou potřebujete. Pak jej opatrně povytáhněte zpět, aby se nepřilepil k otvorům a naplňte zhruba dvěma lžičkami jemně mleté kávy. Hrubost mletí zvolte o něco jemnější než v případě espressa. Na kávu ve filtru nakonec lijte pomalu vodu. Nakonec filtr i s kávou krouživým pohybem zdvihněte ze šálku a máte opravdu chutný kávový nápoj, který někteří milují. Káva z dripperu bude určitě silnější než některé druhy kávy z espressovače, kde má možnost voda s kávou přijít do styku jen na krátkou dobu. Velmi dobrou alternativou k překapávané kávě je příprava nápoje z tchibo kapslí. Ty obsahují takové množství kávy, aby byl výsledný nápoj i při krátkém kontaktu s vodou poměrně silný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.