oploceni
Stavba Inzerce 0 Comments

Nechte si vytvořit oplocení šité doslova na míru

Zatímco oplocení kolem staveb bychom v některých zemích hledali jen stěží, u nás je běžným standardem. Jak ho tedy vybrat, aby splňovalo, to, co má?

Oplocení, které ochrání nejenom před zvídavými pohledy

Oplocení by mělo plnit nejenom bezpečnostní funkci, ale i tu estetickou. Přeci jenom se jedná o prvek, který bude každému kolemjdoucímu vydán na milost. Materiál i tvar oplocení by měl korespondovat s okolní zástavbou a zároveň poskytovat dostatek soukromí obyvatelům zahrady. Na výběr je nespočet variant a někdy může být poněkud náročnější se v nabídce trhu zorientovat. Pokud tedy toužíte po oplocení, které bude splňovat všechny vaše požadavky, ploty Ostrava jsou tou správnou volbou.

Kov, dřevo nebo třeba plast?

Nespočet různých variant, nespočet řešení. V první řadě je zapotřebí vybrat konkrétní materiál. Nabídka je už v současnosti skutečně široká. Výběr by se měl tedy odvíjet dle vašich preferencí, vlastností, které od plotu očekáváte, finanční náročnosti či okolní zástavby. Zatímco u venkovského stavení by betonový nebo kovový plot vypadal přinejmenším nepatřičně, v městské zástavbě se zase tyto typy budou skvěle vyjímat a naopak.

Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, je dřevo nebo kámen jasnou volbou. Ovšem přírodní materiál sice vypadá za každých okolností skvěle, ale vyžaduje pravidelnou údržbu. Dřevěné plaňky budou vlivem počasí a stáří ztrácet na kráse a za pár let je chtě nechtě budete muset vyměnit. Řešením mohou být plaňky plastové, které jsou v tomto ohledu daleko odolnější. Plast však vzhledově nemůže nikdy úplně nahradit přírodní materiál. Kov nebo kámen zase představují nákladnější varianty oplocení, které nejsou přijatelné pro každého. Investici ještě navyšují brány či garážová vrata.

Nesmíme opomenout ani živé oplocení, které ovšem vyžaduje pravidelnou údržbu, ale chrání před větrem či případnými pohledy z ulice či okolních sousedů. Finanční náročnost živých plotů je minimální v porovnání s ostatními variantami, ale je zapotřebí počítat, že některé druhy živého oplocení rostou i několik let do adekvátní výšky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.