Ostatní Inzerce 0 Comments

Způsoby ochrany majetku a nemovitosti

Buďte zodpovědní jako velká většina Čechů! Statistiky a průzkumu překvapivě ukazují, že si svého majetku velmi ceníme. Vidět to můžeme na velkém počtu sjednaných pojištění majetku a nemovitostí. Aby bylo pojištění skutečně efektivní, je třeba ho tak sjednat. V opačném případě může být problém peníze od pojišťovny získat.

Jak pojištění rozlišovat

Pokud vám nejsou jasné rozdíly mezi pojištěními nemovitosti a majetku, nezoufejte. Není to žádná ostuda a také to je velmi jednoduché. Pojištění nemovitosti se týká přímo konkrétní objekt. Například dům, chatu nebo třeba podlahu. Pojištění domácnosti pak chrání věcí jako elektroniku, oblečení a další výbavu. Divili byste se, kolik peněž může takové pojištění ušetřit.

Doporučujeme před sjednání pojištění znát dobře hodnotu majetku. Nebude tak docházet k podhodnocení nebo naopak nadhodnocení. Dejte si pozor, neboť pojišťovny si tuto částku velmi hlídají. Pokud při pojistné události vyjde najevo, že má majetek menší nebo větší hodnotu, může dojít k penále nebo k nevyplacení částky.

Přírodní katastrofy

Pojištění chrání proti nejrůznějším scénářům. Velmi častá je v České republice například krádež. Zejména i chat, chalup nebo zahrádek. Letní sezóna je těmito událostmi plná, neboť mnoho lidí jezdí na dovolené. Pojištění domácnosti vám chrání všechny zcizené věci. Elektroniku, nábytek nebo vaše oblečení.

Přihodit se může také přírodní událost. Nejvíce časté jsou požáry, pády stromu nebo povodně. Všichni si jistě pamatujeme na záplavy z roku 2002, kdy byla velká část Prahy a půlka Plzně pod vodou. Ostatní katastrofy způsobené přírodou se naší zemi naštěstí vyhýbají.

Pro více informací o pojištění majetku, nemovitostí a zdraví přejděte na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.